Babasının TIR’ını çaldı… 16 araca çarptı

İstanbul’da babasına ait TIR’ı çalan 22 yaşındaki Sezgin A. 30 kilometrelik mesafede 2’si polis aracı, 16 otomobile hasar verip 1 polis memuru, 3 bekçi ve 3 vatandaşa çarparak ağır yaraladı.

Şüphelinin babasının tırını çalarken annesi ve babasının onu durdurmaya çalıştığı anların görüntüleri ortaya çıktı. Sancaktepe, Paşaköy tır garajından babasına ait kamyonu çalan Sezgin A. adeta dehşet saçtı.

Kendisine engel olmak isteyen babası İbrahim Halil A.’yı darbederek kamyonu çalan, genç ihbar üzerine bir süre Jandarma ekipleri tarafından takip edildi. Jandarma ekiplerini bir süre sonra atlatmayı başaran Sezgin A., Pendik ilçesinde ortaya çıktı. Aracı hızla süren Sezgin A., polis ekipleri tarafından takibe alındı. Önce Kartal ilçesine geçen şüpheli daha sonra Maltepe ilçesinde uygulama noktasında kendisini durdurmaya çalışan polis araçlarına hızla çarptı. Şüpheli olaydan sonra hızla yoluna devam ederken Polis memuru L.B.(53), Bekçiler K. A.(34), D. K. (32), E. S.(35)’ı yaraladı. Yaralılardan L. B. ile K.A.’nın durumlarının ağır olduğu ve tedavilerinin sürdüğü belirtildi. Sürdürülen takip sonucunda Ataşehir’de kıstırılan şüpheli açılan ateşin ardından gözaltına alındı.

Polis soruşturması sonucunda şüphelinin uyuşturucu madde bağımlısı olduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir