SMA’lı minik Parla’dan sevindiren haber

İzmir’de görevli Binbaşı Ergin Kupan ve Anaokulu öğretmeni Gülşah Kupan’ın (36) 8 aylık kızı Parla’ya SMA tanısının konulmasının ardından aile kasım ayının sonunda İzmir Valiliği onaylı yardım kampanyası başlattı.

KAMPANYA YÜZDE 100’E ULAŞTI

Aralık ayında Covid-19’u atlatan Parla bebeğin kampanyası, 6 Ocak günü baba Ergin Kupan’ın video ile çağrıda bulunmasının ardından yüzde 100’e ulaştı.

Kupan, SMA Tip 1 kas hastası olan kızı Parla için paylaştığı destek çağrısı videosunda, “Parla, bu kas hastalığıyla dünyada tanı alan 8’inci kişi. 27 yıldır bu vatan toprakları için savaştım. Şimdiki savaşım ise kızım Parla için. Desteklerini bu zamana kadar esirgemeyen ve bundan sonra da destekleyecek herkesten Allah razı olsun” ifadelerine yer verdi.

DUBAİ’YE GİDECEK

Aile tarafından yapılan açıklamada, İzmirli baba Ergin Kupan’ın videosunun ardından 24 saat içerisinde tedavi için gerekli olan 2 milyon doların dayanışma ile toplandığı ifade edildi.

Geç kalınmış tanı yüzünden vücudu zayıf düştüğü için akciğer enfeksiyonu geçiren Parla bebeğin, tedavisi için yattığı Dokuz Eylül Hastanesi’nden taburcu olunca gen tedavisi için Dubai’ye götürüleceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir