Narlıdere, 100. Yılda Cumhuriyet Ateşi ile aydınlandı

Narlıdere, Cumhuriyet’in ilanının 100. yıl dönümünü coşkuyla kutladı. 29 Ekim Korteji ve Fener Alayı ile Narlıdere sokaklarının Cumhuriyet ateşi ile aydınlandığı gecede konuşan Belediye Başkanı Ali Engin, “Cumhuriyet her zaman daha ileriye gitmektir, barıştır, zenginliktir. Söz veriyoruz, Atatürk’ün yolundan asla dönmeyeceğiz. Bizler; düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesillerle Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edecek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma ülkümüzden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi. CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan ise Cumhuriyetin kimsesizlerin kimsesi olduğunu ifade ederek, Atatürk devrimlerine sonuna kadar sahip çıkacaklarını söyledi. 

Narlıdere’de, Cumhuriyetimizin 100.yılı kutlamaları, Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı’nda gündüz gerçekleştirilen resmi törenlerin ardından akşam saatlerinde sokaklara taştı. Narlıdere Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında ilçede gerçekleştirdiği kortej yürüyüşü ve fener alayı ile Narlıdere sokakları 100.Yıl ateşi ile aydınlandı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, CHP PM Üyesi ve 28. Dönem İzmir Milletvekili Ednan Arslan, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun, meclis üyeleri ve binlerce Narlıdereli vatandaşın katılımıyla düzenlenen fener alayına; Ankara Volkswagen Dayanışma Derneği (VOLKDER) Vos Vos araçlarıyla, Goldwing Clup Motorsiklet Sevdalıları Kulübü ise motorlarıyla renk kattı. Narlıdere Belediyesine bağlı, Türk Halk Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği Korosu, Dostlar Korosu, Tiyatro ve Resim Topluluğu ile Dans Topluluğunun da yer aldığı yürüyüşte Narlıdereliler ellerinde bayraklarıyla Cumhuriyet coşkusunu doruğa çıkardı. 100.yıl korteji ve fener alayının ardından Demokrasi Meydanı’nı dolduran vatandaşlar, Narlıdere Huzur Evi’nde kalan Cumhuriyet çınarlarının zeybek gösterisi ve Narlıdere Belediyesi Dans Topluluğunda yer alan çocukların dans gösterisi ile 100.yıl coşkusu yaşadı.

CUMHURİYET İLERİ GİTMEKTİR

Demokrasi Meydanı’nı dolduran vatandaşlara seslenen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Milyonlarca insanımızın Atatürk’ün devrimlerine övünçle sahip çıktığını görmekten gurur duyuyoruz. Çocuklarımızın geleceğinin Cumhuriyetimizle çok daha parlak olduğunu biliyoruz. İnanıyor ve biliyoruz ki Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında ekonomide, adalette, eğitimde, tarımda, yoksulluğu aşmada ve eşitlikte daha iyi yerlere gideceğiz. Çünkü,  Cumhuriyet her zaman daha ileriye gitmektir, barıştır, zenginliktir. Söz veriyoruz, Atatürk’ün yolundan asla dönmeyeceğiz. Bizler; düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesillerle Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edecek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma ülkümüzden vazgeçmeyeceğiz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Cumhuriyeti kuranları, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

EN BÜYÜK EMANET

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan ise Narlıdereli olmaktan bir kez daha gurur duyduklarını ifade ederek, “Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet fırsat eşitliğidir. Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal’in bize en büyük emanetidir. Cumhuriyet, benim gibi Ali Engin Başkanımız gibi eğitimdeki fırsat eşitliğinden yararlanıp milletvekili, belediye başkanı olmasıdır. Bu yüzden Cumhuriyetimize dört elle sarılmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir