İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Hakkında Yerel Seçim İddiası!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Cumhuriyetin 100. yılını kutladığı video ile gündem olmuştu. İktisatçı Mahfi Eğilmez, Yerlikaya’nın bu açıklamasından sonra iddialarda bulundu. Eğilmez, yerel seçimlerde Ak Parti’nın İstanbul adayının Ali Yerlikaya olabileceğini iddia etti.

Türkiye’de 2024 Yerel Seçimleri 31 Mart tarihinde gerçekleşecek. Siyasi partiler kimi bölgelerde adaylarını açıklarken, kimi bölgelerde ise adaylar henüz belli değil.

Ak Parti kanadından henüz büyükşehir belediyeleri adaylığı konusunda bir adım gelmedi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığı video sosyal medyada yankı bulmuştu. Paylaşımında Atatürk’e yer vermesi çokça konuşulmuştu.

Bu paylaşımdan sonra iktisatçı Mahfi Eğilmez, bir iddia ortaya attı. Eğilmez, “Kanımca Erdoğan, Ali Yerlikaya’yı İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığına hazırlıyor” ifadelerini kullandı.

“Erdoğan da Yerlikaya da bu seçimi kazanmanın yolunun ‘Atatürk’ vurgusundan geçtiğini biliyor ve bunu uyguluyor” diyen Mahfi Eğilmez, Ak Parti’nin Ekrem İmamoğlu’nun karşısında Ali Yerlikaya’yı aday olarak göstereceği iddiasını yeniledi.

Mahfi Eğilmez yazısının devamında, “Muhalefeti oluşturan seçmenlerin, Erdoğan’a karşı en büyük itirazı Atatürk ilkelerine sahip çıkmamasıdır” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir