Engin-Dilan Polat çifti ‘pembe oda’ talep etti mi? Avukatları Hüseyin Kaya açıkladı

Fenomen Dilan Polat ve eşi Engin Polat, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘Suç örgütüne üye olmak’, ‘Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’ ve ‘Vergi kanununa muhalefet’ suçlarından 4 Kasım’da tutuklanmıştı.

TV8’de Müge Dağıstanlı Erdoğan ve Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu’nun sunumuyla ekranlara gelen ‘Aramızda Kalmasın’ programına, Polat çiftinin avukatı Hüseyin Kaya katıldı. Kaya, Polat çiftinin ‘Pembe oda’ talebiyle ilgili konuştu.

“DİLAN 15 DAKİKA BOYUNCA AĞLIYOR”

Avukat, Eyüboğlu’nun gündeme getirdiği bu iddia ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Öyle bir şey yok ya! Ayıp oluyor gerçekten. Görüşme odasında bir kamera var, Dilan Polat’ın yüzünü çekiyor sürekli. Dilan 15 dakika boyunca çocuğu için ağlıyor.

Müge Dağıstanlı Erdoğan’ın, “Siz biraz vicdanlara mı oynuyorsunuz?” sorusuna da yanıt veren Hüseyin Kaya, “Ben hakikate oynuyorum” şeklinde konuştu.

‘PEMBE ODA’ NEDİR?

Pembe da eş ziyareti, mahpusların genellikle resmi nikahlı eşleriyle belirli aralıklarla birkaç saat veya gün boyunca özel bir yerde yalnız kalabilmelerine imkan tanıyan özel bir ziyaret türüdür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir