Siyasi partilere tepki: “Çalınan eserlerin telifini ödeyin”

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği’nin (MSG) Yönetim Kurulu Başkanı ve sanatçı Ferhat Göçer, siyasi partilere mitinglerde çaldıkları eserlerin teliflerini ödemeleri için çağrı yaptı.

‘İZİNLİ İZİNSİZ BANGIR BANGIR ÇALINIYOR’

Göçer, seçimlerin yaklaşmasıyla beraber, siyasi partilerin düzenlediği mitinglerde izinli izinsiz eserleri kullanmasının endişe verici olduğunu ifade ederek, telifi ödenmeyen eserlerle ilgili tüm parti teşkilatlarına ihtarname gönderip telif talebinde bulunacaklarını söyledi.

Göçer açıklamasına şöyle devam etti:

“Mitingler, konuşmacılar mikrofon başına geçinceye kadar hoparlörlerden yayınlanan müziklerle konser alanlarına dönüşmüş durumda. Türkiye’nin dört bir yanında her gün onlarca miting yapılıyor. Otobüslerde ve miting alanlarında, partilerin kendi slogan şarkıları; üyemiz eser sahiplerinin izinli izinsiz şarkıları hoparlörlerden bangır bangır çalınıyor.

“Telif haklarına saygı gösterilmesini beklemek en doğal hakkımız. Tüm parti teşkilatlarına sesleniyorum. Konser alanına çevirdiğiniz mitinglerde çalınan eserlerin telifini ödeyin. Telifini ödemeyen, eser sahibi üyelerimizin iznini almayan tüm parti teşkilatlarına ihtarname gönderip, alanlarda tespit yaparak hakkımızı arayacağız.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir