Luton Town futbolcularının imzaladığı forma depremzedeler yararına açık artırmayla satıldı

İngiltere’nin Luton kentinde düzenlenen iftarda Luton Town Futbol Kulübü oyuncularının imzaladığı forma Türkiye’deki depremzedeler yararına açık artırmayla satışa çıkarıldı.

Luton Türk Kültür ve Eğitim Merkezi, Luton Türk Gençlik Kolları ve Luton Türk Kadın Kolları işbirliğiyle düzenlenen iftara Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Koray Ertaş, Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan, Luton Belediye Başkanı Sameera Saleem, Lordlar Kamarası üyesi Lord Qurban Hussain ile çok sayıda Lutonlu katıldı.

İftar programında bir konuşma yapan Ertaş, ramazanın özelliklerinden birinin de dayanışma olduğunu belirterek, İngiltere’de Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından gösterilen dayanışma için teşekkür etti.

Türkiye’nin milli gelire oranla dünyanın en çok yardım yapan ülkesi olduğunu söyleyen Ertaş, deprem sonrası dünyanın sergilediği dayanışma için, “Yıkım büyüktü ama dayanışma da büyüktü.” ifadelerini kullandı.

Ertaş, ekonomik sıkıntılar yaşayan Sri Lanka’nın Türkiye’ye kurtarma ekibi yollamak istediğini, ihtiyaç kalmaması üzerine de çay gönderdiğini dünyanın gösterdiği dayanışmaya örnek olarak anlattı.

Lord Hussain de konuşmasında İngiltere’de vatandaşları ve hükümeti depremzedelere daha fazla yardıma çağırarak, “Orada yaşananlar bugünün sorunları değil, uzun bir dönemin sorunları. Türkiye güçlü bir ülke, her şeyi yerine koyacaktır ama bizim de yapabileceğimiz en iyi şekilde Türk insanını desteklememiz lazım.” dedi.

Luton Town formasına 1000 sterlin

İftar programında depremzedeler yararına bağış toplandı.

İngiltere’nin en yüksek ikinci ligi olan Championship’te mücadele eden Luton Town Futbol Kulübü oyuncularının imzaladığı forma da iftarda açık artırmayla satıldı.

Tüm futbolcuların imzasının bulunduğu formayı 1000 sterline (Yaklaşık 24 bin lira) John Boyle isimli bir İngiliz iş insanı satın aldı.

???????Wizz Air şirketinin bağışladığı gidiş-dönüş İstanbul uçuşu bileti ise 600 sterline (Yaklaşık 14 bin lira) Şahin Cebeci isimli vatandaşa satıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir