Bakan Özer’den deprem bölgelerindeki eğitim üzerine açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Malatya’da deprem bölgesinde eğitimi normalleştirmek için aldıkları önlemleri açıkladı.

Okullarda eğitimin başlamadan önce konteynır ve çadırlardaki eğitimi sürdürmeyle ilgili her türlü önlemi aldıklarını açıkladı. Aynı zamanda öğrenci ve vatandaşlara psikodestek konusunda uzman bireyleri biraraya getirmeye çalıştıklarını aktardı.

Deprem bölgelerinde eğitimin normalleştirilmesi adına 3 kademeli sistem modelinden bahseden Bakan Özer, 1. kademe olarak Kilis, Şanlıurfa ve Diyarbakır’da 1 Mart’ta; 2. kademe olarak Osmaniye, Adana ve Gaziantep 13 Mart’ta eğitim öğretimin başladığını söyleyerek 3. kademe olan Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya ve Hatay’ın 27 Mart’ta belirli bölgelerde başlayan eğitimin bugün itibari ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sağlam raporu verdiği bütün okullarda eğitim öğretimin başladığını duyurdu.

Özellikle 8. ve 12. sınıf öğrencileri için 3025 noktada 129 bin öğrenciye LGS ve YGS sınavına hazırlanma desteği verdiğini açıklayan Bakan Özer; “Deprem bölgesindeki öğrencilerimiz isterlerse illerinde, istemezlerse farklı illerdeki okullarda sınava girebilecekler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir